Egy ideje nagyon gondolkodtam rajta, hogy mik lennének azok a dolgok, amiket minden kezdő Galaxy 3 tulajnak segítséget jelentenének. Arra jutottam, hogy egy faq-t kellene írni. Hát neki is fogtam néhány napja. Sok minden még nincs benne, de örülnék neki, ha segítenétek, hogy együtt megszerkesszük azt. Ide a blogba, és az androidunderground.info fórumára ( http://androidunderground.info/forum/viewtopic.php?f=19&t=5&start=105 ) is jöhetnek a tippek, ötletek, kérdések, és főleg válaszok, hogy a faq minél jobb legyen.
A Faq első, (nagyon nyers válltozatát), remélem, még ma közzé teszem, ezen bejegyzés módosításával.
Várom azok segítségét, akik témaspecifikusan tudnák segíteni a faq elkészülését. Ha szakértő vagy egy témában, akkor jöhet a segítség!
Köszönöm, hogy segítesz mindannyiunknak!
emerzee
No akkor egy nyers verzió, hogy látszódjon, kb., milyen lesz. Légyszi még senki se hivatkozzon rá, mert nem bizta, hogy itt lesz a helye...
Köszönet az Androidhungary Galaxy3 fórumának, azoknak akik visszajelzést, vagy emailt küldtek, és a többi Galaxy3 és Android oldalnak!
Galaxy 3 (Android) Faq
Próbáljuk összegyűjteni a Samsung Galaxy 3-al kapcsolatos fontos információkat, amik segíthetnek egy friss tulajnak, vagy választ adnak a kérdéseire. A faq folyamatos fejlesztés alatt fog állni. (Reméljük) Félreértések elkerülése végett: A faq nem fog kitérni egyes programok használatára, de tippeket fog adni, hogy mely problémára, milyen program lehet a megoldás. A program részletes használati útmutatóját viszont nem fogja tartalmazni. Ez alól csak akkor lesz kivétel, ha olyan problémára kell megoldás, ami sokaknál jelentkezik. (Ha valamit véletlen elgépeltünk, sorry, emberek vagyunk. A cinkes részeknél figyelemfelhívás van.)
-------------------------------------
-------------------------------------
A telefon tulajdonságai:
Típusjelzés: Samsung Galaxy 3 (GT-I5800)
2G hálózat : GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G hálózat : HSDPA 2100 / 900 3,6Mbps
Bejelentve : 2010, Június
Forgalomba került: 2010, Július
Színvariációk: lakk fekete, fehér
Méretek: 113.5 x 55 x 12.85 mm
Súlya: 109.7 g
Kijelző fajtája : TFT capacitív érintőképernyő, 16Millió szín
Felbontása : 240 x 400 pixel, 3.2 inch
Csomag tartalma: http://emerzee.blog.hu/2010/11/07/az_elso_talalkozas_26
Használati útmutatók: http://emerzee.blog.hu/2010/11/21/utmutatok
Garanciális feltételek: Telenor:
- Gyorsulásmérő: 3 tengelyű elmozdulás és irány érzékelő.
- Digitális iránytű
- Közelség érzékelő
- Több érintős bevitel (max. 3 érintés egyszerre)
- Csengőhang: MP3 / AMR / AAC / AAC+ / e-AAC+ / WMA / WAV / OGG / MID + rezgés
- Kihangosítás
- 3.5 mm audio jack
- DNSe (Digital Natural Sound Engine)
Processor: ARM11 667 Mhz
Felhasználói memória : 170 MB
Bővítési lehetőség: microSD, 32GB - ig (SDHC), 1GB – os memóriakártya mellékelve.
Data GPRS : Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 – 48 kbps
EDGE : Class 10, 236.8 kbps
3G : HSDPA, 3.6 Mbps
WLAN : Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth : v3.0 A2DP támogatással
USB : v2.0 microUSB
Camera : 3.15 MP; 2048×1536 pixel (beállítható még:1600x1200, 1280x960, 320x240); autofocus; 4x digitális zoom; iso: Auto, 100, 200, 400; mosolyfelismerés, panoráma, önmagam hozzáadása, akciófelvétel, egy felvétel, sorozatfelvétel(320x240); éjszakai mód, tájkép, sport, portré, buli/beltér, strand/hó, hajnal, tüzijáték, naplemente, őszi színek, szöveg, gyertyafény, háttérfény; fényerő állítási lehetőség -2 től +2 ig, makro mód, időzítő 2mp, 5mp, 10mp; fehéregyensúly: automata, nappali fény, felhős, izzó, fénycső; effektusok: normál, fekete-fehér, negatív, szépia; mérés: középsúlyos, pontszerű, mátrix; beállítási lehetőség: kontraszt, telítettség, élesség; segédvonalak; előnézet: 2mp, be, ki; Geo-tagging
Video : 320x240, 175x144; video minőség: kiváló, jó, normál; hang kikapcsolási lehetőség
Helyzetmeghatározás: A-GPS, digitális iránytű
Radio : Stereo FM radio RDS támogatással
Operációs rendszer: Android 2.1 (Eclair) (A 2.2 rendszer elvileg március végére várható. Nem hivatalos romok vannak a neten. Mindenki csak saját felelősségére.)
Telefonkönyv: Elméletileg végtelen névjegykártyával (memóriafüggő), Névjegykártyákhoz kép, és elméletileg végtelen számú információ csatolható.
Híváslista: Elméletileg végtelen
Üzenetkezelés: SMS, MMS, Email, Push Mail, IM
Böngésző: HTML
- 3GP/MP4/DivX/WMV/H.264/H.263 lejátszó
- MP3 / AMR / AAC / AAC+ / e-AAC+ / WMA / WAV / OGG / MID lejátszó
- Határidő napló
- Számológép (elfordítva tudományos)
- Zenelejátszó (equa-lézer, lejátszási listák, album borító letöltése, effektusok, választható tab-ok, virtuális 5.1 (csak fülhallgatóval)...)
- Lopásgátló program: www.samsungdive.com oldalon követhető a telefon sim kártya csere esetén, ha előzetesen regisztráltál. (Nem teszteltem)
- Jegyzet
- Dokumentum kezelés: (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
- Google programok: Search, Maps, Gmail, YouTube, Calendar, Google Talk
- Facebook program
- Hangjegyzet
- T9
Akkumulátor: Li-Ion 1500 mAh
Készenléti idő: 625 óra (2G) / 517 óra (3G)
Beszélgetési idő: 15 óra (2G) / 7 óra (3G)
Alapfogalmak:
Market: Program vásártér. Innen tudod hivatalosan letölteni a programokat. Van fizetős (ez a rész jelenleg nem érhető el hivatalosan Magyarországról), és ingyenes része. Itt játékokat, felhasználói programokat találhatsz kategóriákba szedve.
Eclair: Az Android rendszer 2.1 –es kiadása. Ezzel érkezik a telefon.
Froyo: Az Android rendszer 2.2 –es változata. Ezt a frissítést várjuk most. Már vannak nem hivatalos verziók, amikkel hozzáértés esetén lehet próbálkozni, de! a Kies nem kezeli onnantól a telefont, és ezek nem stabil verziók, nincs rá garancia, hogy nem történhet adatvesztés, meghibásodás.
Root: A rendszerben minden jogosultság megszerzése. Lehetőséged van a rendszer file-ok megváltoztatására, felülírására, törlésére. Fokozott figyelmet, és hozzáértést kíván. A rootolás garanciavesztéssel jár
Live Wallpaper : Mozgó háttérkép. Alapból nem tartalmazza a rendszer, de rootolt telefonra felrakható. Látványos, interaktív hátterek. Hátrányuk? Fokozottan fogyasztják az akkumulátort. Leírási link lejjebb...
Factory reset: A teljes rendszer alaphelyzetbe állítása. Ha rootoltad a telefont, és valamit töröltél, akkor a factory reset, nem fogja visszaállítani a hiányzó részeket. A telefon nem tartalmazza a teljes rendszert, csak minden beállítás, és adat törlődik.
Accelerometer: Gyorsulásmérő. 3 tengelyű elmozdulás és irányérzékelő. Felelős képernyő megfelelő irányú elfordításáért, valamint a programok használhatják irány érzékelésre (pl., vízszintező programok), illetve program irányításra (pl., autós játékok).
Proximity sensor: Közelség érzékelő. Felelős a képernyő lekapcsolására pl., telefonálás közben.
Digitális iránytű: A föld mágneses mezejét érzékelő alkatrész. Segít a tájékozódásban. Érdekessége, hogy mágnessel megbolondítható. (Az érzékelő a képernyő jobb felső sarkánál van.) Ezt a mágneses érzékelést használják ki pl., a telefonra írt fémkereső programok. (Market)
Bootloader:
Recovery mód:
Custom Firmware:
TouchWiz 3.0: Kezelőfelület típus. A Samsung saját fejlesztése, az Android rendszer felhasználóbarátabb kijelzéséhez, használatához.
Widget: Főképernyőre kirakható alkalmazások, kapcsolók, interaktív elemek.
Menüsor: A képernyő felső részén elhelyezkedő rész. Tartalmazza az órát, az akkumulátor állapotkijelzőt, térerő kijelzőt… Lehúzásával egy beállító (wifi, bluetooth, gps, rezgő állapot), és információs részhez jutunk. Itt gyűlnek a rendszer üzenetei.
Swype: Szövegbeviteli mód. A betűket nem egyenként érinted meg, hanem betűről betűre húzod az ujjad, és amikor a szó végére érsz, felemeled azt. Sokkal gyorsabb szövegbeviteli mód.
Megapixel: http://hu.wikipedia.org/wiki/Megapixel
RDS: http://hu.wikipedia.org/wiki/RDS
Multi touch: A képernyőn egyszerre több ujjal történő érintése. A Galaxy 3 , 3 érintést tud egyszerre kezelni.
Kies: A telefont kezelő program Windows-ra. Elég sok funkcióval rendelkezik, de sokaknál instabil. Xp alatt nem működik (volt aki jelezte, hogy mégis megy), Vista alatt sokszor kifagy, nem ismeri fel a telefont. Win 7 alatt működik.
QR vonalkód: Az androidon elterjedt, tényleges információt hordozó vonalkód típus. pl.,: (A blog címét tartalmazó qr vonalkód)
Használatáról itt olvashatsz:http://emerzee.blog.hu/2010/11/07/par_felhasznaloi_amire_mindenkinek_szuksege_van_szerintem
2.1-es (Eclair)
Programok futtatása:
Nem marketes programok telepítése: Felmásolod a telefonra a .apk file-t. Megkeresed, majd megnyitod pl., „Saját fájlok”-al. Bejön a csomagtelepítő, majd végigmész a telepítés menetén. A rendszer szólni fog, hogy az általad telepítendő program, milyen jogosultságot akar szerezni a telefon funkciói felett.
Live Wallpaper: Erről egy részletes leírás: http://emerzee.blog.hu/2010/11/14/live_wallpaper_t_mindenkinek
Készülék sajátosságok:
Akkumulátor
Első használat: Amikor a telefont kibontod a gyári dobozából, akkumulátor ügyben az első teendő, hogy addig használd, amíg teljesen le nem merül. (Sajnos az akkumulátor töltöttség feldolgozás nem a legjobb az Androidban, így van, hogy azt mondja, hogy az akksinak vége, de ha kikapcsolod, majd vissza a telefont, akkor rájön, hogy nem is 15% a töltöttség, hanem 60%...)
Csak utána tölteni, ha már nem lehet visszakapcsolni. Akkor viszont teljesen. (Létezik rá memória effektus, és elvileg nem garanciális hiba, ha ez beüt.)
Akkumulátor kijelzés: A rendszernek tanulnia kell az akkumulátor állapotot. Elsőre, lehet, tök hamar azt jelzi, hogy lemerült. De szép lassan majd megtanulja, hogy mennyi is van benne. Elsőre, lehet, csak 1 napot fog bírni a kijelző szerint, de utána, már több napot is. Javaslat: Telefon kikapcsol -> bekapcsol, és máris többet ír ki. Sajnos programmal még nem foglalkoztam, hogy melyik írja ki a tényleges töltöttséget. Ha találok valamit, beírom ide.
Gps
Ha a wifi eldobálja magát: Ha N-es a routered, akkor kapcsold ki a routerben az n szabványt. Használj b/g-t.
A telefon állandóan fel akar mászni a netre: Megoldás: Market: APNdroid. Ez egy widget, le lehet tiltani és engedélyezni vele, a netes beállításokat egy koppintásra.
Kijelző: Sajnos a szélein nem túl érzékeny, amit főleg rajzprogramnál fogsz észrevenni. Ez a kijelző sajátossága.
Kies hiba: A telefont a Kies nem ismeri fel, nem csatlakozik hozzá. Megoldás
1. Tárcsázd a következőt: *#7284# ezzel elindítod a PhoneUtil alkalmazást.
2. Az USB résznél váltsd át MODEM-re majd vissza USB-re
3. Zárd be az alkalmazást
4. Öröm és boldogság:DDD, újra működik rendesen az USB
Ébresztés kikapcsolt állapotban: A telefon nem tud ilyet, mert ez már pda, telefon funkciókkal. Kikapcsolt állapotban nem működik semmilyen funkciója, így az ébresztés sem. Cserében, nem is merül az akksi. Megoldás: Telefon bekapcsolva marad, de ha nem érdekel, ki keresett éjjel (hacsak nincs hívásértesítőd), akkor repülő üzemmód. Olyankor nincs telefonos hálózat. Vagy: Lehalkítod a hívásértesítő hangot, pl., audioguru widgettel.
Ékezetes betűk: Ha hosszan nyomod a magánhangzót a billentyűzeten, akkor felajánlja annak ékezetes variációit.
Samsung apps: A kies-ben, és a telefonban is találsz egy ilyen részt. Ha a kiesben szeretnél böngészni benne, hibajelzést kapsz, mely szerint a Google kondíciói miatt, nem léteznek ilyen programok. Hát, sajna ez van. Szerintem, ha a Google és a Samsung dűlőre jut, biztos nagy hír lesz, és mindenki tudni fog róla!
Galéria meghülyülés: A galéria néhány felhasználónál megbolondul. Csak egy mappát hajlandó megnyitni. Ha újraindítod a telefont, akkor elsőre időnként rendesen megy, de aztán ugyanúgy megbolondul. Sajnos nincs rá más megoldás, fel kell telepíteni egy képnézegető programot. Kis erőforrás igényű, és gyors a quickpic. Fenn van a marketen.
Könyvtárak eltüntetése a médiakeresés alól: Ha nem akarod, hogy látszódjanak képek, vagy zenék a galériában/zenelejátszóban, akkor tegyél egy üres file-t abba a könyvtárba, amelyiket el akarod tüntetni. A neve pedig legyen: .nomedia
Hogyan telepítsek programokat az sd kártyára: Az eclair 2.1-es rendszer, nem támogatja az sd kártyára telepítést. Ha majd lesz 2.2, abban lehet majd sd kártyára telepíteni, ha a program támogatja azt. (nem mind támogatja)
Rejtett beállítások:
Ezeket a telefon billentyűzetén kell beütni. Amikor beírtad, már meg is jelenik az eredmény.
FIGYELEM! EZZEKKEL A KÓDOKKAL EL IS RONTHATOD A TELEFONOD!
HA NEM TUDOD MIT CSINÁLSZ? INKÁBB NE HASZNÁLD!
HA ELRONTOD, AZ A TE FELELŐSSÉGED!
IMEI megjelenítése: *#06#
Tesztelés: (Telefon adatok, akkumulátor adatok, akkumulátor előzményei, használati statisztika) *#*#4636#*#*
Teljes törlés (CSAK HA MUSZÁJ!) (törli a google fiókot, a rendszer és az alkalmazások adatait beállításait, a letöltött alkalmazásokat. Nem törllődnek a rendszerszoftver és a kapcsolt alkalmazások, valamint az sd-kártya fájljai, pl., zenék, fényképek...): *#*#7780#*#*
Szervíz mód (ezer féle dolgot lehet kideríteni és elrontani vagy beállítani benne): *#*#197328640#*#*
LCD, kis hangszór, nagy hangszóró, rezgés, fényerő, kamera, szenzor, érintés, kikapcsolás teszt: *#*#0*#*#*
Érintő képernyő teszt: *#*#2664#*#*
Közelség érzékelő teszt: *#*#0588#*#*
Vibrációs teszt: *#*#0842#*#*
Hang kimenet teszt (vigyázz, nagyon hangos!): *#*#0673#*#* vagy *#*#0289#*#*
gps beállítások: *#*#1472365#*#*
modem beállítások: *#7284#
Másik gps beállítások: *#*#1575#*#*
Apró trükkök, amik könnyebbé teszik az életet...
Ha a névjegyzékben vagy, és egy nevet megsuhintasz balról-jobbra, akkor automatikusan belép az sms kezelőbe, mint amikor sms-t akarsz írni az illetőnek.
Ha ugyanígy jobbról-balra suhintod meg a nevet, akkor felhívja az illetőt.
Ha a főképernyőn megnyomod a menü gombot, a bal alsó opció a beállítások. Ez olyan mintha az ikonok közül kerested volna ki a beállításokat.
Összesen 7 főképernyőd lehet.
Ha a zenelejátszóban hosszan megnyomod a hengerő fel gombot, és telepítve vannak a szövegfelolvasóban a hangadatok, akkor bemondja a szám előadóját, és a szám címét (angolul).
Rendezheted az ikonjaidat a főképernyőkön mappákba. A mappákat úgy tudod elkészíteni, hogy hosszan ráböksz a főképernyőn egy üres részre. Amikor bejött a választó rész, a mappákat választod, majd az "új mappát". Ebben el tudsz helyezni ikonokat. A mappát úgy tudod átnevezni, hogy megnyitod, majd hosszan ráböksz a fejlécére.
A nem gyárilag telepített ikonok sorrendjét is tudod válltoztatni az alkalmazások nézetben. Nyomd meg a menü gombot, és válaszd a szerkeszt-et. Ha megfogod az ikont, akkor oda helyezed, ahova akarod. (A mínusz jel, nemtom mit jelent.)
Programok, amiket ajánlunk a teljesség igénye nélkül
Backup:
SMS/MMS/Call log: sms backup +
Navigáció:
Igo: Hivatalosan nem létezik Galaxy 3 felbontásban. Ettől független, a neten van Galaxy 3-on futó verzió. A felbontása helyes. (Régen csak olyan volt, ami nem erre a felbontásra készült, így az alsó részben volt egy fekete sáv, és a menü nézetek szét voltak esve.) Friss térképeket is kezel, és teljesen jól használható. Magyar, és Magyarul beszél. A legjobb navigáció a telefonra.
Ndrive: Folyamatosan fejlesztett navigációs program. A térképei a faq írásakor nem túl frissek. A képernyőt teljesen kitölti, a grafika szép, nincs túl sok beállítási lehetőség, mint ahogy a többi navigációs programban se.
Google maps: Beépített térkép program. Tud térképes, és műholdas nézetet, mint az asztali gépeken. Folyamatos internetkapcsolatra van szüksége.
Memória kezelők:
File kezelők:
es file manager, astro file manager (elterjedt, sok okosságot tud), root explorer
Fényképezés:
fxcamera, vignette, camera360
Widgetek:
Magyar programok:
Multimédia:
Forgalom figyelők:
netcounter Számolja a telefonos, és a wifi adatforgalmat, külön-külön, és tud adni napi, heti, havi jelentést.
Internet - böngészők:
dolphin browser, miren browser, skyfire, opera mini
Fórumok, internetes oldalak:
Fórumok:
http://www.nokiaprogramok.hu/forum/viewtopic.php?f=55&t=2664&start=490&hilit=i5800
http://androidunderground.info/forum/viewtopic.php?f=19&t=5&start=105
------------------------------------------
És akkor itt a nagyon nagy odafigyelést igénylő Factory format. Figyelj, mert ez minden beállítást, telefonban lévő adatot visz! Visszaállíthatatlanul. (Telefonszámok, sms-ek, minden!)
Sd kártyára ments le mindent, ami kell a telóról, majd sd kari ki. Utána bepötyögöd ezt a tárcsázóba:
*2767*3855#
Utolsó kommentek